USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Hotel Nacional Rio De Janeiro Rio de Janeiro Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Hotel Nacional Rio De Janeiro

Förhandsbokning
2026-07-31
2026-08-01

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

14

Hotel Nacional Rio De Janeiro 5*


Hotel Nacional Rio De Janeiro, som ligger cirka 5 minuters promenad från Fashion Mall, erbjuder en pool. Det finns också en parkering.

Här bor du 7 km från Cristo Redentor och 4 km från Morro Dois Irmãos. Praça General Osório ligger också cirka 15 minuter med bil från detta 5-stjärniga hotell. Känn dig i total harmoni med naturen genom att besöka Praia da Joatinga, 3 km från hotellet. Den närmaste tunnelbanestationen är Sao Conrado, belägen i närheten av Nacional.

Gästerna kan njuta av medelhavsmaträtter, som serveras på restaurangen A Sereia, belägen cirka 5 minuters promenad bort.

  • Flygplatser
  • Santos Dumont flygplats
    18 km
  • Tågstationer
  • Estação D Pedro II centralstation
    13 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Säkerhetsfack
  • Inga husdjur

På rummet

  • Rum med Wi-Fi
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 22:00
Utcheckning: senast 12:00

Vanliga frågor

  • 🚗

    Var kan jag parkera min bil under vistelsen på det 5-stjärniga Hotel Nacional Rio De Janeiro?

    Gäster på det 5-stjärniga Hotel Nacional Rio De Janeiro kan parkera sina fordon på parkering.
  • 🚎

    Kan jag hitta kollektivtrafik i närheten av Hotel Nacional Rio De Janeiro?

    Ja, det finns en busshållplats, Largo das Flores, inom i närheten av Hotel Nacional Rio De Janeiro och en tunnelbanestation, Sao Conrado, som ligger mindre än 800 meter bort.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på det 5-stjärniga Hotel Nacional Rio De Janeiro?

    Det genomsnittliga rumspriset på det 5-stjärniga Hotel Nacional Rio De Janeiro är 330$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • Vilken typ av pool erbjuder detta hotell?

    Detta hotell har en pool.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-31
2026-08-01

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Hotel Nacional Rio De Janeiro, Brasilien

769 Avenida Niemeyer, Rio de Janeiro, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © riodejaneiro-hotels.net

All rights reserved